Camps
Läger à la JumpSchool
Våra Camps är trampolinläger som innebär mer än bara trampolinhoppning där alla är välkomna, oavsett förkunskaper.
Våra skollovsläger leds av pedagogiska ledare som håller i organiserade träningspass i trampolin, gymnastik och parkour. Träningen varieras med roliga lekar och spännande utmaningar i trampolinparken.
Vänskap & träning
JumpYard’s Camp passar perfekt när ni har svårt för att fylla skollovet med aktiviteter.
Camp är ett dagsläger, vilket innebär att man spenderar några timmar om dagen hos oss, och sen åker man hem för att vila upp sig inför nästa dag av skoj och träning.
Ett roligt och smidigt upplägg för hela familjen!
JumpYard är måna om att få barn att röra på sig mer och satsar därför på att göra det så roligt som möjligt! Vi har inga förkunskapskrav på våra läger så att så många som möjligt ska få chansen att vara med.
På våra Camps får man en härlig gemenskap och chansen att träffa nya vänner medans man utvecklas i trampolinhoppning i sin egen takt.